wczytuję...

Wystawa Romntyczny Montrésor - zdjęcie wprowadzające

Romantyczny Montrésor

Wystawa

Są takie miejsca na ziemi, gdzie w powietrzu unosi się zapach słońca a melancholia rozkwita o każdej porze roku. To malownicze krainy poezji, muzyki i tańca. Romantyczne wyspy…

Montrésor (fr. mój skarb) jest położonym w centralnej Francji miasteczkiem w dużej mierze zamieszkałym przez Polaków, z pięknym i jedynym zamkiem we Francji znajdującym się od blisko dwóch wieków w rękach polskiej rodziny. Takie miejsca od lat są inspiracją dla wielu artystów.

Wraz z trójką przyjaciół zapraszam Państwa w romantyczną podróż. Montrésor skradł nasze serca i dusze. Każdy z nas jest związany z tym miejscem w inny sposób - Andrzej Sobas stworzył serię rysunków domów polskich i swoje prace prezentuje w nowo otwartym atelier, Alain Crozemarie (architekt, dekorator wnętrz i fotograf) poprzez fotografie utrwalił piękno architektury, Ewę Krajewską Montrésor zainspirował do poezji. Mój Montrésor to rodzina, przyjaciele, nasze życie zatrzymane w kadrze.

Mamy nadzieję, że zainspirowani naszymi pracami zechcecie Państwo zawitać w Montrésor i zakochacie się w nim tak jak każdy z nas.

Wystawa Romantyczny Montrésor odbywa się w ramach festiwalu Romantyczna Lanckorona.

Miejsce

Miejsce: Lanckorona, Dom Golonki w Rynku
Rozpoczęcie wystawy: 7 sierpnia 2020 r.
Wernisaż wystawy: 8 sierpnia 2020 r. godz. 14:30
Zakończenie wystawy: 16 sierpnia 2020 r.

Zobacz plakat

Agata de Virion - Wystawy - Romantyczny Montersor - Plakat
  •  Wystawa Punkt widzenia - Agata de Virion

    Wystawa Punkt widzenia - Agata de Virion